1unity tanitim.fw

Unity Dersleri 01 – Unity 3D Nedir?

Önce ki Unity Setine buradan erişebilirsiniz.

Unity 3D Nedir?

Unity 3D, Rusya’da geliştirilen bir oyun motoru platformudur ve 8 Haziran 2005’de sadece IOS platformu için çıkarılmıştır. 2012 yılında Unity 4.0 versiyonuyla masaüstü, android ve ios gibi platformlarda da oyun yapılmasına olanak sağlamıştır.

Yıllar içerisinde geliştirilerek 27’e yakın sayıda platforma adapte olmuştur. Unity 3D platformunda hem 2D hem de 3D olarak oyun yapma olanağı sağlar.

1

Hem kendi oyununuzu yapmak hem de kodlama kaynağı sayesinde kendinizi geliştirmek istiyorsanız oyun meraklıları için güzel bir platformdur. 2D ve 3D oyun yazmaya olanak sağladığı için platformun belirli bir sınırı yoktur. Dileyen FPS, TPS ya da farklı bir çok çeşitte oyun yazabilir.

2 3

Platform C ve C++ dilleriyle geliştirilmiş olsa da 4.0 versiyonuyla birlikte C# ve Java gibi dillerde de oyun geliştirme imkanı sağlar.

3 3

Ücretli mi?

Dört adet lisansı olmakla birlikte aralarında ücretsiz sürümü de bulunmaktadır.

4 3

Community ve Kaynak

Büyük bir communitysi ve çeşitli kaynağı olması sebebiyle kaynak sıkıntısı olmaz.

Unity vs Diğer Platformlar

Unity profesyonel kullanımlar için paralı (diğer platformlara nazaran ucuz) ve kişisel kullanımlar içinse bedava sürümü olması sebebiyle tercih edilen bir platform olmakla birlikte en büyük avantajlarından birisi de android için yapılmış olan bir oyunun rahatlıkla ios‘a çevrilebilmesidir.  

Nasıl İndirilir?

Platform’un en son sürümünü resmi sitesinden kolaylıkla indirebilirsiniz. Gelecek dersimizde indirme, kurulum ve proje oluşturmayı öğreneceğiz.

Bu eğitim seti Kaynak tarafından oluşturulmuştur. İletişim Maili: Mail 

İletişim: admin@herseymi.com
Yazı oluşturuldu 110

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön